Google play hesabım kapatıldı, askıya alındı, devre dışı bırakıldı.

Geliştirici hesabınız kapatıldığında geliştirici eposta adresine (gmail) bir bilgi maili gönderilir. Hesabınızın hangi sebeplerle kapatıldığı orada belirtilir. Kapatılan hesapların tekrar açılma ihtimali yoktur. Google play geliştirici hesabının ücretini iade alabilmek için iletişim formuyla irtibat kurun. Google play politikalarında ücret iadesi yapabileceklerini belirtmişler ama kapatılan hesaplar için ne kadar geçerli bilemem. Başınızdan aşağıya kaynar sular döküldüğü anda pek yapılacak bir şey kalmamış demektir. Hesabın askıya alınması durumunu netleştirmek için burayı inceleyebilirsiniz.

Hesabın kapatılmasının pek çok sebebi olabilir. Genellikle 3 uygulamanız askıya alındığında geliştirici hesabınızda kapatılır. Fakat 4-5 uygulaması farklı zaman aralıklarla askıya alındığı halde hala hesabını kullanabilen geliştiriciler de var. Bu durumda uygulamaların ne sebeplerle askıya alındığı önemli. Politika ihlallerinin bazıları o kadar ölümcül ki ilk defa uygulamanız askıya alınsa dahi hesabınızda uygulama ile birlikte kapatılabiliyor. Kimliğe bürünme, güvenlik ihlalleri, sosyal ağlar için yapılmış takipçi beğeni uygulamalarıyla yasal olmayan şekilde kullanıcı adı şifre bilgilerini kayıt etmek ölümcül sebeplerden.

Hesabınızı korumak için google play geliştirici politikalarını en az bir defa baştan sona anlayarak okumanızı tavsiye ederim.

Yeniden hesap açmak için dikkat edilmesi gerekenler;

 • Mutlaka ip değiştirin (hesap açmaya başlamadan önce modemi resetleyin. hesabı oluşturduktan sonra tekrar resetleyin. aynı ip adresi ile başka hesaplara giriş yapmayın.)
 • Mümkünse farklı bir pc ile hesap açın veya pc’ye format atın.
 • Browser’i sıfırlayın. Önbellek çerezler önceki şifreler tanımlı hesaplar v.s hiç birşey kalmasın. (format atarsanız zaten tarayıcı sıfırlanacaktır.)
 • Yeni geliştirici hesabı açarken farklı bir kartla ödeme yapın yada mevcut kartınızdan sanal kart oluşturup ödemeyi onun bilgileriyle gerçekleştirin.

Google play hesabım kapatıldı, askıya alındı, devre dışı bırakıldı.” için 2 yorum

 • 9 Haziran 2019 tarihinde, saat 17:04
  Permalink

  Goole play hesabını sorgulama var kullanamıyorum nasıl duzeltirim

  Yanıtla
  • 9 Haziran 2019 tarihinde, saat 17:55
   Permalink

   google play hesabında sorgulama var derken tam olarak sorunu anlayamadık?

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir