MobiliŞ: Bildirim geliyor ama görev yok!

Merhaba,

Mobiliş uygulaması kullanıcısıysanız ve görevlerle ilgili bildirim aldığınız halde uygulamaya girdiğinizde yeni görevi göremiyorsanız bunun bir kaç sebebi vardır.

1- Yakın zamanda benzer bir göreve katıldıysanız yeni görevlerin bazılarını göremezsiniz.

Örneğin harita yorum, uygulama yorum veya uygulama yıldız verme görevlerinden birine son bir kaç gün içinde katıldıysanız, yeni benzer görevleri görememeniz gayet normaldir. Belirli süre içinde google hesabı (gmail) ile katılım yapılan görevlerin tekrarlanması halinde hesabınız spam’a düşebileceği için kısıtlamalar getirdik..

Örneğin kısa süre önce bir uygulamaya yorum yazdınız ve bir kaç gün sonra başka uygulamalara yorum yazdığınızda google bu işlemi spam olarak algılayıp yazdığınız tüm yorumları görünmez hale getirebiliyor. Bu durumda yeni yaptığınız ve eskiden katılmış olduğunuz görevlerdeki yorumlarınız silindiği (görünmez hale geldiği) için kazançlarınız silinip görevler reddedilmiş olarak görünür. Böyle bir durum yaşandığında gmail hesabınızın tekrar aktif olması aylar sürebilir ve aylarca bu tür görevlere katılamazsınız.

Kullanıcıların sürekli gelir sağlamaları ve eşit oranda görev dağılımı yapılabilmesi için süre kısıtlamaları mobiliş’in işleyişine eklenmiştir.

2- Daha önce katıldığınız benzer görevlerde başarısız olduysanız yeni görevi göremezsiniz.

Örneğin daha önce bir harita yorum görevinde, alakasız veya kısa bir yorum yazdıysanız veya yorumun içinde mobiliş’den bahsettiyseniz sistem sizi otomatik olarak bir süre engeller. Bazen aylarca benzer harita yorum görevlerini göremezsiniz.

Reklam verenler görevlerin kurallarına ve şartlarına tam uygun olarak yapılması konusunda çok hassastır. Binlerce yorum arasında sizin yazdığınız alakasız yorum göze batıp firma itibarını zedeleyeceği için bu durum ciddi zararlar doğurabilir.

Bu konuda geri dönüş yapan bir çok kullanıcımızın şikayetlerine istinaden böyle bir makalenin faydalı olacağını düşündük. Konuyla ilgili başka istek talep ve şiayetleriniz varsa bize bildirmekten çekinmeyin!