Uygulama sıralamanızı hızla arttıracak #ipucu

Android forumlarında dolaşırken dikkatimi çekti, bir geliştirici seo sistemini destekleyen sosyal ağların mobil uygulama üzerinde de etkili olup olmayacağını test etmek istemiş.

Hergün 5 adet instagram, 5 adet twitter, 5 adet facebook, 5 adet youtube hesabı açarak profil bio kısımlarına uygulamanın linkini eklemiş. Bu işlemlere 7 gün boyunca devam etmiş, kelimesinde 2. sayfada çıkan uygulama bir hafta sonunda ilk 3 e girmeyi başarmış.

Aynı forumda bu ipucuna yapılan yorumlarda, kelimenin zayıf bir kelime olasılığı olmasına değinilmiş, sosyal medyanın bu kadar etkili olabileceği pek kabul görmemiş. Ama neticede sırlamada hızla yükselmenin temeli indirme almaktır. Bunu ister organik yapın ister ads ile isterseniz 3. taraf destek paketleriyle yapın her türlüsü fayda sağlar. Algoritma çok net ve açıktır. Hangi uygulama daha çok indiriliyorsa o daha üstte gösterilir.

Sıralamayı etkilediğini tespit ettiğiniz farklı keşifleriniz var ise bizimle paylaşarak Türk uygulama geliştiricilerine destek sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir