Uygulamalar için reklam alternatifleri

Uygulamanız için sadece admob kullananlardan mısınız? yoksa varsa sağlam firma onu da deneriz mi diyorsunuz? Evet aslında yaygın olarak kullanılan bir kaç sağlam reklam firması var..

Uygulamanıza politika açısından hiç bir zararı olmayan, kullanıcıları admobdan daha fazla rahatsız etmeyecek, yasal, ödemeleri garanti olan ve denediğim bir kaç reklam alternatifinden bahsedeceğim. Bu denemelerde edinilen tecrübeler ve kazançlar tamamen benim uygulamalarımla alakalıdır. Her uygulamanın farklı sonuçları olacaktır. Denemelere açıksanız mutlaka bu reklam alternatiflerini değerlendirmelisiniz.

Admob‘u zaten biliyoruz ama bilmeyenler için kısaca özet geçeyim. Google ‘ın mobil reklam yayıncıları için kurduğu reklam ağıdır. Web için olan adsense bağlıdır. Admob hakkında çok iyi diyende vardır, çok kötü diyende. Netice olarak en çok kullanılan reklam ağıdır.

Facebook Ads ikinci olarak bahsetmek istediğim henüz TR’de çok yeni olan bir reklam ağıdır. Facebook reklam verenlerinin reklamlarını uygulamalarda göstererek kazanç elde etmenizi sağlar. Dolar üzerinden kazanç sağlatır ve ödemeleri dolar olarak yapar. Bu ağı kullanmak isterseniz herhangi bir bankadan dolar hesabı açmanız ve bu hesabın iban v.s. bilgilerini bildirmeniz gerekir. TBM ve BGBG’leri çok tutarsız. Kendi uygulamalarımdan örnek verecek olursam, Aynı kategori aynı tip uygulamalardan birine bgbg de 0.30 cent verirken diğerine 1 dolar verebiliyor. Gelirler gösterimler zamanla oturuyor ilk başlangıçta çok kötü olduğu dönemlerde oldu. Genel olarak gösterim oranı admob a göre düşük. Bazı uygulamalarda yarı yarıya, bazılarında 4te 1i kadar reklam gösterimi oluyor. Dolayısıyla gelirde admob’a yetişemiyor. Bende tüm uygulamaların bgbg yani bin gösterim başı gelir ortalaması 50 cent Facebook ads denemek için buradan başlayın.

Unity Ads genellikle mobil oyun uygulamaları için kullanılır. Uygulamalara pek gitmez. Video izleterek reklam gösterimi yapar. Dönüşümlere göre gösterim geliri artıyor bildiğim kadarıyla. Ben birçok reklam firmasının reklamlarını yarıştırarak en yüksek teklifin reklamını uygulamanızda gösteren adincube aracılığıyla unity’i denedim ve bunun bgbg side 50 cent civarında kaldı. Genelde forumlarda bahsedilen 1-2 dolar civarındaydı ama bende pek tutmadı. Çok yaygın bilinen büyük oyun şirketlerinin öncelikle tercihi olduğu için mobil oyun yapıyorsanız veya yapacaksanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim. Denemek için buradan buyurun.

Adincube reklam uyumlulaştırması yaparak onlarca bilinen global mobil reklam firmasını yarıştırır ve en yüksek teklif veren reklamı uygulamanızda gösterir. Yarıştırdığı büyük reklam firmaları arasında fb ads, admob, unity v.s hepsi var. Yönetim paneli sayesinde istediğiniz ağları seçip istemediklerinizi yarıştan atabiliyorsunuz. Bi 2 ay kadar denedim ama genel olarak müşteri temsilcisiyle pek anlaşamadığım için reklamlarını kaldırdım. Bunda bgbg tüm ağları yarıştırdığı halde 20-30 cent’leri geçemedi. Benimle ilgilenen firma temsilcisi arkadaş sürekli, düzelecek diyerek beni 2 ay kadar oyaladı..

Birazdan iyi taraflarından bahsedecek olursam; Bende durum bu olsa da global manada yabancı forumlarda okuduğum kadarıyla genelde insanlar epey memnun. Ödeme konusunda epey kolaylıkları var. 50 doları geçtiğinizde ben ödeme istiyorum diyorsunuz ve 1-2 günde hesabınıza aktarılıyor. Webmoney paypal banka hesabına transfer gibi ödeme seçenekleri bulunuyor. Her birinin ödeme alt limiti farklı. Uygulamanız google playde kapansa bile admob gibi fb ads gibi reklam gösterimini durdurmuyor. Mevcut kullanıcılar uygulamanızı kullanmaya devam ederse sizde adincube aracılığı ile para kazanmaya devam edebiliyorsunuz. Denemek veye incelemek isterseniz buradan buyurun.

Bu reklam ağlarının sdk ları sorunsuz entegrasyonları kolay ve uygulama indirirken istenilen izinleri bilinen tarzda kullanıcıyı rahatsız etmeyecek sizi riske sokmayan ödemeleri garanti olan reklam ağlarıdır. Bunların dışında pek çok eski veya yeni alternatifler de var tabiki. Fakat ben denemedim deneyen varsa bize anlatsın.

Burada yazmadığım ama sizin deneyip çok memnun kaldığınız reklam firmaları varsa lütfen yorumlarda veya iletişim’den bana bildirin..

Uygulamalar için reklam alternatifleri” için 5 yorum

 • 29 Mart 2019 tarihinde, saat 23:18
  Permalink

  Right away I am going away to do my breakfast, after having my
  breakfast coming over again to read other news.

  Yanıtla
 • 6 Nisan 2019 tarihinde, saat 21:47
  Permalink

  I simply could not leave your website before suggesting that I actually enjoyed
  the usual information a person provide in your visitors?
  Is going to be back often to check out new posts

  Yanıtla
 • 27 Haziran 2019 tarihinde, saat 15:55
  Permalink

  I gotta favorite this internet site it seems handy very useful egeeegbbecda

  Yanıtla
 • 28 Haziran 2019 tarihinde, saat 19:49
  Permalink

  How significantly of an special post, keep on posting much better half edgfekbdaecc

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir