Webview uygulamalar için affiliate spam kimlik doğrulama sorunu

İlk yazımız google play e webview uygulama yaparken sürekli affiliate spam sorunuyla karşılaşanlar için gelsin.

Spam ve minimum işlevsellik sorunu sebebiyle yaptığınız uygulamalar sürekli doğrulamaya düşüyor, red yiyor veya askıya alınıyorsa yapmanız gereken bir kaç basit işlem sonrasında bu probleme takılmadan uygulamalarınızı yayına alabilirsiniz.

Uygulamayı yayınlamadan önce mağaza girişi kısmında uygulama açıklamasını yazdığınız bölümün hemen altında sık karşılaşılan hatalar ile ilgili bizimle iletişim kurun kısmına tıklayıp açılan sayfadaki bildirim formunu uygulamanıza göre dolduruyorsunuz. Ardından webview uygulamanızın domain adresini geliştirici hesabının eposta adresinden açacağınız webmaster tools aracına kayıt edip, hem domainin hemde eposta adresinizin göründüğü bir şekilde ekran görüntüsü alıp resim doyası olarak kaydedin.

Google play geliştirici konsolunda açıklama kısmının altındaki bildirme linkinden açılan forumda gerekli bilgileri doldurduktan sonra aldığınız webmaster tools ekran görüntüsü dosya olarak forma ekleyip gönderin. Normalde uygulamayı yayınlamadan 2-3 gün beklerseniz uygulamayı yayınlayabilirsiniz gibi bir mail alırsınız. Ama beklemenize gerek kalmadan da bu işlemleri yaptıktan sonra uygulamayı yayınlamak için gönderebilirsiniz. Hiç takıldığını görmedim. Geliştirici hesabınızın epostası gmail adresi webmaster tools’da domain adresinizinde sahibi olarak göründüğü için web spam, affiliate problemi yaşamadan uygulamayı yayına alıyorlar.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde geliştirici konsolunda açıklama kısmının hemen altında ekran görüntüsünü ekleyip gönderebileceğiniz formun linki kırmızıyla işaretlendi.

Konuyla ilgili başka problem yaşarsanız sormak için çekinmeyin..

Webview uygulamalar için affiliate spam kimlik doğrulama sorunu” için bir yorum

  • 18 Aralık 2018 tarihinde, saat 13:03
    Permalink

    teşekkürler çok yararlı oldu.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir